VIP servis » Golf Turecko

Turecko je zemí Orientu, která je vzhledem k poloze na pomezí dvou kontinentů pestrou směsicí a bohatou pokladnicí kultur, tradic a historie lákající k poznání. Již při vyslovení jména této země se mnohým z nás vybaví nekonečně dlouhé pláže a příjemně hřejivé paprsky slunce, klikaté uličky bazarů, přeplněné výlohy místních vyhlášených zlatníků, světoznámé pestrobarevné koberce, kterými své paláce zdobí monarchové po celém světě, smlouvání při nákupech suvenýrů, sladká vůně jasmínu a baklavy pouličního prodejce…

počasí Turecko

FIRO názor


Další informace o Turecku, výlety, zájezdy


Alanya

Nejstarší a nejznámější turistické letovisko na pobřeží Turecké riviéry s pohořím Taurus v pozadí. Velké, živé a oblíbené prázdninové středisko s jednou z nejkrásnějších pláží Turecka, Kleopatra Beach, známou Červenou věží a nádherným přístavem. Rušný noční život, možnost nakupování a poznávání. Z kapacit, které se v této oblasti nacházejí, je dobré spojení „dolmušem“, typickým tureckým dopravním prostředkem, kterým je většinou minibus, který vás dle dohody s řidičem zaveze na cílové místo. Má-li jeho řidič dobrou náladu, můžete smlouvat o ceně.

turecko

Transfer z letiště v Antalyi trvá do Alanye zhruba dvě a půl hodiny.


Golfové kluby

Antalya golf Club

18 jamková hřiště

18+9 jamková hřiště

27 jamková hřiště


The Pasha Course

Golfový klub Pasha byl uveden do provozu v roce 2002. Nádherné 18jamkové golfové hřiště, které znamená nejen ohromnou výzvu pro každého golfi stu, vás zaujme také překrásným prostředím, ve kterém se nachází. Důmyslně umístěné bunkry, spousta vodních nádrží, množství stromů a vtipné doglegy nikoho nenechají na pochybách, že si musí dávat pozor na každou ránu. Pozadí hřiště tvoří pohoří Taurus, osobitost hřiště dokresluje křišťálově čistá voda v jezírcích a vysoké borovice. Doporučujeme všem hráčům s HCP pod 30.

PGA Sultan Course

Špičkové 18jamkové mistrovské hřiště bylo otevřeno až v roce 2003 a je jedním z nejlepších a nejdelších v Beleku. Mnozí golfi sté mu říkají „vodní svět“, a to zcela oprávněně. Zdejší hřiště splňuje nejpřísnější normy PGA a je opravdovou výzvou pro všechny hráče. Moderní klubovna je společná pro Pasha a Sultan Course. V jedné části naleznete golfovou recepci s velkým a dobře zásobeným pro shopem, půjčovnu golfového vybavení a kvalifi kovaný personál včetně PRO, ve druhé budově je velká restaurace s barem a dvěma terasami. Všem klientům Antalya Golf Clubu je k dispozici driving range, chipping a putting green a Leadbetter Academy se skvělým personálem a PRO pro začínající golfi sty nebo pro ty, kteří chtějí svoji hru zlepšit. Obě hřiště s krásným výhledem na Taurus jsou velmi dobře začleněna do okolní krajiny a obklopena piniovými lesy.

Gloria Golf Club New Course

Nejnovější golfové hřiště, otevřené v roce 2005, si v ničem nezadá se „starým“ hřištěm Gloria Golf Old. Bylo vyprojektováno v podobném duchu a je z něho jasně vidět rukopis Michaela Gayona. Hru zde ztěžují 4 jezera a více než 60 bunkrů. Hřiště je obklopeno borovicovým porostem a patří mezi „skvosty“ Turecké riviéry. Hrou na hřištích zdejšího golfového klubu získáte určitou jistotu v přesnosti ran. Vřele doporučujeme všem golfi stům, kteří mají již bohatší golfové zkušenosti.

Old Course

Mistrovské hřiště vyprojektované Michaelem Gayonem bylo otevřeno v roce 1997 a je opravdovou výzvou pro všechny hráče golfu, ať už jsou zkušení nebo úplní začátečníci. Ploché hřiště se rozprostírá podél moře v piniovém háji s hlubokými bunkry a 7 velikými jezery. Borovice lemují jednotlivé fairwaye a mnohdy velmi komplikují hru obzvláště těm hráčům, kteří mají při svých úderech značný rozptyl do stran. K dispozici je zde nádherná prostorná klubovna s golfovým obchodem, šatnami se sprchami a uzamykatelnými skříňkami, restaurace a bar.

Verde Course

Délka hřiště: 2926 m Gloria Verde bylo otevřeno na podzim roku 2001 a bylo stavěno jako mistrovské hřiště. Ačkoliv má jen 9 jamek, přesto ho nesmíte podcenit. Je vhodné pro méně pokročilé hráče, a proto nebývá tolik zaplněno jako ostatní 2 hřiště. Nachází se zde 2 jezera s průzračnou vodou a 28 bunkrů. Zázemí je společné pro všechna 3 hřiště zdejšího klubu.

Kaya Eagles Golf Club

Zcela nové mistrovské golfové hřiště se nachází v těsném sousedství Antalya Golf Clubu a i jeho design se blíží golfovému hřišti Pasha. Kaya Eagles Golf Resort je jedním z nejmodernějších v oblasti Beleku a vysoká kvalita služeb i hřiště zaručuje nádherný golfový zážitek. K dispozici je moderní klubovna s restaurací a barem, šatny se skříňkami a sprchami, golfový obchod, půjčovna golfového vybavení a tým zkušených profesionálů. Driving range nabízí 30 odpališť, putting a chipping greeny. Hřiště doporučujeme méně zkušeným golfi stům.

Tat International Golf Course

27jamkové hřiště v anglickém stylu s 9 jezírky a říčkou se nachází mezi zvlněnými dunami v těsné blízkosti moře podél pláže nedaleko letoviska Belek. Obzvláště z některých jamek druhé a třetí devítky je hezký pohled k moři a hotelu Barcelo Tat Beach. Hřiště je středně obtížné, jsou zde poměrně široké fairwaye a i začínající golfi sta zde může uhrát dobrý výsledek. Hráči mohou využívat služeb klubovny, 2 barů a restaurace, snack baru, pro shopu, půjčovny golfového vybavení, bazénu, driving range a cvičných greenů.

Papillon Golf Club – the Montgomerie

První golfové hřiště mimo území USA, které vyprojektoval světoznámý skotský golfi sta Colin Montgomerie v roce 2006. 18jamkové mistrovské hřiště v oblasti Beleku patří ke zdejším skvostům. Nádherná příroda, palmový háj protkaný spletí vodních překážek, úzké fairwaye s množstvím stromů a bunkrů, to je opravdový zážitek pro golfi sty. Pohodlí a komfort zajistí velmi prostorné klubovny nabízející jen ten nejlepší servis. Dále je zde k dispozici množství cvičných ploch, profesionální trenéři a komu se zde zalíbí, může si zde koupit i jednu z mnoha nádherných vil stojících podél fairwayí. Toto hřiště doporučujeme spíše pokročilým golfi stům.

National Golf Course

18jamkové mistrovské hřiště designované Davidem Fehertym a Davidem Jonesem, otevřené v roce 1994, patří mezi nejlepších 40 hřišť v Evropě a zároveň je tureckým národním hřištěm, kde se odehrává mnoho významných soutěží včetně tureckého mistrovství amatérů i profesionálů. Patří mezi nejtěžší hřiště v oblasti. Nachází se 25 km od letiště v Antalyi v nádherné přírodní zahradě obklopené piniovými a eukalyptovými lesy a zaujímá plochu 920 000 metrů čtverečních. Hřiště nabízí kvalitní, úzké a lehce zvlněné fairwaye, 29 bunkrů ve skotském stylu, 6 jezer a několik říček protínajících fairwaye . Hráčům je k dispozici 300 m dlouhý driving range se 40 odpališti, 2 putting greeny , 2 chipping greeny, 9jamková akademie, klubovna s barem a 2 restauracemi, šatnami, pro shopem, půjčovnou golfového vybavení, profesionálními trenéry, úschovnou zavazadel, lékařskou službou a butikem.

Doporučené ubytování:
Hotel Calista Luxury Resort,
Hotel Sirene Belek Golf & Wellness,
Hotel Susesi De Luxe Resort Spa & Golf ,
Hotel White Gold,
Hotel Limak Atlantis Resort,
Hotel Premier Tac Suit,
Hotel Sherwood Breezes Resort,

O nás | Proč FIRO-tour | Poukázky a vouchery

Last Minute | www.last-minute.cz | www.cestovni-kancelare.cz | Zájezdy.info | Dovolená FIRO-tour | Dovolená Řecko | Dovolená Egypt | Dovolená Turecko | Dovolená Španělsko | Dovolená Chorvatsko | www.leteckevikendy.cz